Милан пречупи с 1:0 Сасуоло в мач от 18-ия кръг на Серия А. Кристиан Пулишич отбеляза единственото попадение в 59-ата минута. За "росонерите“ победата бе първа у дома срещу този съперник от март 2019 година насам.

Тимът от Милано е в серия от три мача без загуба в Серия А и заема трето място с 36 точки в актива си, на 7 от втория Ювентус. Отборът на Сасуоло продължава неубедителната си серия и е 16-и с 16 точки.

Футболистите на Милан имаха още няколко възможности за попадение, но не успяха да се разпишат. В 8-ата минута гол на Исмаел Бенасер бе отменен заради засада, а в 32-ата това се повтори и след като Рафаел Леао вкара топката във вратата на Сасуоло.

В друг мач от 18-ия кръг Салернитана се наложи над Верона с 1:0 като гост след гол на Лум Чауна в 48-ата минута. За Салернитана това бе едва втора победа от началото на сезона, като тимът се намира последното, 20-о място в подреждането с 12 точки. Верона е 17-и с 14 точки към момента.