Милан записа втора поредна победа в италианската Серия А, надделявайки с 3:1 срещу гостуващия Фрозиноне. „Росонерите“ взеха глътка въздух след загубата със същия резултат от Борусия Дортмунд в Шампионска лига преди три дни.

След трите точки на „Сан Сиро“ домакините си гарантираха третата позиция в класирането за поне още кръг. „Дявола“ е с 29 точки – четири зад лидера Ювентус, три зад втория Интер. „Канарчетата“ пък са 11-и с 18 пункта.

„Синьо-жълтите“ се държаха много достойно през първите 45 минути и създадоха няколко шанса за гол. Арийон Ибрахимович тества Майк Менян от дистанция, а Рейниер и Кейлъб Околи имаха по един опит с глава, ала във всичките случаи френският вратар бе на мястото си.

Грандът от Милано също не седеше безучастен – Тижани Райндерс и Алесандро Флоренци тестваха мерника си.

В 36-ата минута „канарчетата“ едва не откриха резултата. Тогава Куни излезе сам срещу Менян, но и той не съумя да преодолее френския национал.

Минута по-късно резултатът вече бе 1:0. Симоне Романьоли не изчисти добре едно центриране и от близка дистанция Лука Йович разстреля Стефано Турати за дебютния си гол.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

Пет минути след началото на втората част „червено-черните“ вече водеха с 2:0. Менян намери с фантастичен пас Кристиан Пулишич, а американецът с трима души на гърба си завърши технично във вратата на Турати.

Четвърт час преди края играчите на Милан изиграха заучено едно статично положение, в чийто финал Йович свали с глава за Фикайо Томори, който от половин метър добута топката зад голлинията.

Загуба на фокус доведе до попадение за Фрозиноне дело на юношата на Милан – Марко Брешанини. Снажният халф отбеляза след изпълнение на фал, при което никой играч на домакините не понечи да избие топката.

11 минути преди края на мача Исмаел Бенасер се завърна в игра след шестмесечно отсъствие. 15-годишният Франческо Камарда също влезе в игра в 85-ата минута, събирайки овациите на пълния „Сан Сиро“.