Oтборът на Лацио завърши сезона в Серия А с победа с 2:0 като гост на Емполи. "Римските орли" гарантираха второто си място в шампионата, след като изпревариха Интер.

Всичко по-интересно се случи във второто полувреме. В 48-ата минута Луис Алберто изпълни ъглов удар, от който намери Алесио Романьоли. Той пък на свой ред засече с глава и прати топката в мрежата на Емполи.

В 89-ата минута Николо Камбиаги получи втори жълт и респективно червен картон. Три минути след това Чиро Имобиле намери Луис Алберто на добра позиция, испанецът не се поколеба и нанесе удар от движение, с който оформи крайното 0:2.

В друг мач от последния кръг на италианския шампионат Кремонезе спечели с 2:0 срещу Салернитана. Вече стана ясно, че Кремонезе отпада от елита на Италия, но се раздели със Серия А с победа. Попаденията вкараха Кристиан Буонаюто и Франк Тсаджут.