Лацио победи с 3:1 като гост Каляри в ранния съботен двубой от 24-ия кръг в шампионата на Италия.

Римският тим прекъсна серия от три поредни двубоя без победа и се намира на шесто място в Серия А с 37 точки. Клубът от Сардиния пък няма успех срещу столичани в 18 последователни мача и е в зоната на изпадащите със само 18 пункта.В 26-ата минута Алесандро Дейола си отбеляза автогол в опит да изчисти топката след центриране в наказателното поле.

Gulliver/GettyImages
47 снимки

В самия край на първата част вратарят на "орлите" Иван Проведел се намеси решително след опит за изравняване на Джанлука Лападула.

Пет минути след почивката Чиро Имобиле беше на правилното място в точния момент, за да реализира втория гол във вратата на "островитяните".

Джанлука Гаетано върна надеждите на Каляри с попадението си в 51-ата минута, но Фелипе Андерсон оформи крайния резултат след асистенция на Матиас Весино в 65-ата минута на двубоя.

По-късно тази вечер е дербито между Рома и лидера в класирането Интер. В неделя Милан се изправя срещу шампиона от миналия сезон Наполи.