Отборите на Лацио и Емполи предоставиха истински голов трилър, в който имаше от почти всичко. Двата тима се раздадоха на максимум и завършиха наравно при резултат 3:3 в двубой от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Гостите поведоха с два бързи гола чрез Недим Байрами от дузпа в шестата и на Шимон Журковски в осмата, но Чиро Имобиле върна едно попадение в 14-ата минута. Сергей Милинкович-Савич изравни в 66-ата, но Федерико Ди Франческо отново изведе „адзурите“ напред в 75-ата минута.

Гол на Патрик беше отменен в 81-ата минута след проверка със системата ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-ата минута. Дълбоко в добавеното време обаче Милинкович-Савич спаси точката за домакините с втория си гол в мача.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Гостите започнаха отлично мача и поведоха още в шестата минута, когато Недим Байрами беше точен от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Томас Стракоша срещу Федерико Ди Франческо.

Само две минути по-късно една избита топка попадна в Шимон Журковски, който веднага стреля и отбеляза за 0:2.

Домакините се върнаха бързо в срещата. В 14-ата минута звездата Чиро Имобиле се разписа с глава след центриране на Сергей Милинкович-Савич за 1:2.

След точно половин час игра Фелипе Андерсон си освободи добре пространство за удар пред наказателното поле, но нямаше късмет, след като топката се отби от напречната греда.

„Орлите“ съумяха да изравнят резултата в 66-ата минута, когато Милинкович-Савич стреля от воле след подаване на Андерсон – 2:2.

Лацио Емполи

източник: Sofascore.com

В 75-ата минута резервата Рикардо Маркица преодоля Луиш Фелипе и даде отличен пас към намиращия се пред вратата Федерико Ди Франческо, който отново даде преднина на гостите.

Три минути по-късно Патрик отбеляза във вратата на Гийермо Викарио, но голът не беше признат, след като системата ВАР показа, че е играл ръка.

В 86-ата минута Лацио получи право да изпълни дузпа, след като Себастиано Луперто фаулира Имобиле в наказателното поле. Именно италианският национал се зае с изпълнението, но Викарио спаси удара му в долния десен ъгъл.

Римляните избегнаха загубата в  третата минута на добавеното време, когато Милинкович-Савич вкара втория си гол в мача, като този път се разписа с глава след центриране на Матия Дзакани.

След равенството Лацио заема осмата позиция с 32 точки, на четири пред деветия Емполи. В следващия кръг Лацио гостува на шампиона Интер, докато Емполи приема Сасуоло.