Лацио постигна минимална домакинска победа срещу Емполи в 23-ия кръг на Серия А. Едничкият гол на Фелипе Кайседо в края на първия част донесе успеха с 1:0, който беше втори пореден за римляните след последователните поражения от Наполи и Ювентус.

„Римските орли” имаха преимущество през по-голямата част от срещата, но много трудно стигаха до голови опасности. В 30-ата минута вратарят на Емполи Иван Проведел отказа по впечатляващ начин.

Вратарят на гостите обаче големият виновник за дузпата в 42-ата минута, от която Кайседо открито резултата. Именно той излишно препъна играч на домакините, а тъмнокожият нападател прониза долния ляв ъгъл за 1:0.

След паузата в 57-ата минута Проведел задържа Емполи в мача чрез страхотно спасяване срещу Сергей Милинкович-Савич, чийто удар с глава вещаеше сериозна опасност. Три минути след това Емполи изтърва златен шанс да изравняване – скоростта на Раде Крунич му позволи да пробие на чиста позиция, а изстрелът му от 20-ина метра профуча покрай левия стълб.

В 64-ата минута Фелипе Кайседо пропусна да се разпише за втори път в срещата, като този път шутира над гредата.

Емполи можеше да си тръгне с равенство, ако в 73-ата минута Франческо Капуто беше по-прецизен след изящния пас на Исмаел Бенасер. Нападателят от няколко метра не успя да улучи вратата, стреляйки високо.

Успехът временно изкачи Лацио до 4-ото място с 38 точки, на две пред петия Милан и на толкова зад 3-ия Интер. Емполи е 17-и – точно над чертата – 18 точки.