Лацио се наложи над Лече с 1:0 в ранния неделен мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение за успеха на "орлите" вкара Фелипе Андерсон в 58-ата минута на срещата.

Снимки: Gulliver/GettyImages
57 снимки

Още в 13-ата минута Густав Исаксен от Лацио имаше добра възможност да открие резултата, но вратарят на Лече Владимиро Фалконе спаси удара му от наказателното поле.

Мохамед Куба отговора малко по-късно с хубав удар за Лече.

В началото на втората част шут на Матия Дзакани от римляните мина малко над напречната греда. Така се стигна до 58-ата минута, когато Лацио откри чрез отлична колективна атака, при която Луис Алберто изведе Андерсон, който вкара с хубав удар под гредата.

Със спечелените 3 точки Лацио се изкачи до пето място в класирането, като изпревари отборите на Болоня и Наполи. Лече остана на 13-а позиция, като е с 6 точки над опасната зона.