Лацио и Милан завършиха 2:2 на „Стадио Олимпико“ в мач  от третия кръг в италианската Серия А. Страхиня Павлович изведе  „росонерите“ напред още в 8-ата минута, но Лацио направи обрат в средата на втората част. Гол на Рафаел Леао в 72-ата минута донесе точката на гостите. Милан все още няма победа от началото на сезона и се намира на 14-ото място с едва две точки. Лацио има с две повече и заема осмата позиция.
Двубоят започна с натиск на "росонерите", които поведоха в 8-ата минута. Кристиан Пулишич центрира от корнер в наказателното поле на Лацио, където Страхиня Павлович с глава матира Иван Проведел.

Лацио изравни в 62-ата минута чрез Валентин Кастеянос, който се разписа с мощен удар. Пет минути по-късно Булайе Диа направи 2:1 след втора асистенция на Нуно Тавареш.

Милан не се предаде и в 72-ата минута Тами Ейбрахам отклони топката за Рафаел Леао, който прати топката м влежата на домакините.