Отборите на Ювентус и Рома не се победиха и завършиха наравно при резултат 1:1 в един от най-чаканите мачове от третия кръг на италианската Серия А. Душан Влахович откри още във втората минута след страхонно изпълнение от пряк свободен удар,но Тами Ейбрахам изравни в 69-ата минута и донесе точката за своя тим. Бившият играч на "биаконерите" - Пауло Дибала, който вече носи екипа на "вълците", пък се отчете с чудесна асситенция.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Като цяло по-добрият отбор на терена беше този на Масимилиано Алегри. Неговите възпитаници изиграха много силно първо полувреме, в която реализираха само едно попадение и пропуснаха да вкарат и още. През втората част обаче „вълците“ на свой ред се активизираха стигнаха до гол, който се оказа достатъчен за точка. До края и двата тима имаха по една-две ситуации, но темпото на игра спадна сериозно в последните минути и точката изглеждаше закономерна.

По този начин двата тима продължават да са без загуба. Ювентус са шести с пет точки, докато Рома е трети със седем пункта в актива си. В следващия кръг „биаконерите“ приемат Специя на Петко Христов, а „джалоросите“ домакинстват на новака Монца и Валентин Антов.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Дербито стартира отлично за домакините, които откриха резултата още във втората минута. Душан Влахович изпълни по прекрасен ачин пряк свободен удар, като топката срещна напречната греда и не даде шанс на Руи Патрисио за 1:0.

Гостите от Рим нанесоха първия си точен изстрел в седмата минута чрез Лоренцо Пелегрини.

Юве онговори с мощен удар на Алекс Сандро в 11-ата минута, който обаче премина много близо до вратата на Рома.

„Биаконерите“ имаха чудесен шанс да удвоят преднината си в 16-ата минута. Тогава Мирети напредна с топката и подаде вдясно към връхлитащия на скорост Хуан Куадрадо, но неговият удар беше спасен от Патрисио.

Втори гол все пак падна във вратата на Рома в 25-ата минута след майсторско засичане от движение на Мануел Локатели, а след което топката се спря в мрежата на вратата на Патрисио. Първоначално реферът Масимо Ирати посочи центъра, но колегите му от ВАР го привикаха да разгледа ситуацията заради игра с ръка на Влахович в хода на атаката. В крайна сметка арбитърът взе решение да не признае попадението и резултатът остана само 1:0.

В 35-ата минута Куадрадо стреля ниско от пряко свободен удар, но във вратарският ъгъл и Патрисио нямаше проблеми.

Четири минути по-късно Влахович шутира за втори път от пряк свободен удар, но този път над напречната греда.

На почивката наставникът на „вълците“ Рома Жозе Моуриньо направи двойна смяна, като пусна в игра Никола Залевски и Стефан Ел Шаарауи. По този начин той промени и схемата на игра на своя отбор, преминавайки към такава с четирима защитници.

Това изглеждаше даде резултат, защото гостите започнаха да владеят повече топката и бяха по-агресивни. Единствено Куадрадо опита да обстрелва Патрисио с удар с левия крак, който обаче беше неточен в 54-ата минута.

Рома обаче така и не успяваше да застраши сериозно вратата на Шчесни. Те създадоха първата си опасност за втората част чак в 68-ата минута. Тогава незабележимият до момента Тами Ейбрахам стреля с десния крак, но полският страж улови.

„Джалоросите“ натиснаха и съумяха да стигнат до изравняването само минута след това и то чрез Ейбрахам. Английският нападател се разписа, след като засече фантастично асистенция на Дибала с ножичен удар след центриране от корнер.

В 73-ата минута Влахович поиска дузпа след съприкосновение на Ибанйес срещу него, но съдията Ирати отсъди фаул в атака на сърбина.

Шест минути преди края на редовното време се стигна до напрежение в наказателното поле на Юве, но футболистите на Алегри успяха да изчистят чрез появилия си като резерва Аркадиуш Милик.

До края на мача тевпото спадна драстично и двата тима си стиснаха ръцете за по една точка.

FT | ЮВЕНТУС – РОМА  1:1

1:0 Душан Влахович 2'

1:1 Тами Ейбрахам 69'