Аталанта постигна много важна победа при гостуването си на Болоня. Бергамаските се наложиха с 1:0 над „рособлу“, а в герой се превърна пълният дебютант Мустафа Сисе. Джан Пиеро Гасперини не можеше да разчита на почти половин дузина играчи - Давиде Дзапакоста, Жереми Бога, Дуван Сапата, Рафаел Толой и Йосип Иличич бяха извън строя.

Матео Песина и Тюн Коопмайнерс пропуснаха ранни шансове за гостите, а малко преди почивката италианският младежки национал Джорджо Скалвини можеше да даде преднина на Аталанта, но уцели гредата зад Скорупски.

Болоня рядко стигаше до чисти положения, като само Арнаутович опитваше да застраши Хуан Мусо, но без успех. През второто полувреме Луис Муриел изскочи сам срещу Лукаш Скорупски, но не успя да го преодолее.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

В средата на втората част Гасперини пусна в игра дебютанта Сисе, а младокът му се отблагодари по мечтан начин. 17 минути след официалния си дебют и 8 преди изтичането на редовно време гвинеецът овладя топката след пас на Пашалич и хладнокръвно я прати в мрежата на полския страж на домакините.

Сисе само допреди няколко седмици се подвизаваше в осма дивизия на Италия, в отбор съставен предимно от бежанци. Талантливият гвинеец е бил забелязан от скаути на Аталанта и бързо е показал качества в младежката формация на тима, което е убедило Джан Пиеро Гасперини да му даде шанс. Днес 18-годишният нападател стана вторият най-млад футболист с гол за Аталанта в Серия "А" след Амад Диало, който преди няколко трансферни прозореца бе продаден за крупна сума на Манчестър Юнайтед.

Със спечелените три точки "нерадзурите" събраха 51 и се изкачиха до шестата позиция. На пето място е Рома със същия актив, а Лацио е на седмо място с 49 пункта.