Шампионът на Италия Ювентус допусна неочаквана грешна стъпка при гостуването срещу Аталанта в 34-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" осъществиха пълен обрат в срещата, ала накрая трябваше да се задоволят само с 2:2.

Мачът в Бергамо бе очакван с известно притеснение от тифозите на Ювентус, а домакините бързо показаха защо. С всяка изминала минута Аталанта играеше по-добре и по-добре. Някак логично на този фон „бергамаските“ първи стигнаха до чиста ситуация – в 30-ата минута Джанлуиджи Буфон трябваше да се позове на целия си опит, за да отрази шута на Ремо Фройлер.

Седем минути по-късно дойде и отговорът на Юве. Хуан Куадрадо се издъни страхотно, след като получи топката при вратарското поле и въпреки близката дистанция, колумбиецът шутира встрани от вратата.

Точно в края на първото полувреме Аталанта успя да открие резултата. Юве не успя да се справи с поредния набег на домакините отляво, а топката се задържа в пеналта и стигна до Алехандро Гомес. Нисичкият нападател центрира към далечната греда, където Андреа Конти скочи и с крак изстреля кълбото покрай Буфон и близкия стъл – 1:0.

„Бергамаските“ не успяха да задържат за дълго преднината си, щом почивката изтече. В 50-ата минута Миралем Пянич центрира от пряк свободен удар за Юве, а разсеяният Леонардо Спинацола заби атрактивно топката в собствената си мрежа – 1:1.

Юве се постара да натисне след изравняването и, макар да не стигна до кой знае колко положения, направи пълен обрат в 83-ата минута. Пянич бе с топката отляво, когато вдигна поглед и центрира към другия край на наказателното поле. Там Данни Алвеш изникна от нищото и с плонж насочи топката в мрежата - 2:1.

Шампионът вече виждаше мача като спечелен, а Масимилиано Алегри реши да пази резултата в последните минути, пускайки в игра третият основен централен бранител Андреа Бардзали. Въпреки всичко и с мъничко късмет Аталанта стигна до гол в предпоследната минута от добавеното време. Ремо Фройлер опита обречен наглед пробив през центъра, а защитниците на Юве някак го пуснаха с топката сам срещу Буфон. Вратарят първоначално парира изстрела, но не успя да затисне топката, а швейцарецът го наказа заради това – 2:2.

В класирането Ювентус продължава да бъде лидер с 84 точки, на цели 9 пред втория Рома. Аталанта заема пето място с 64 точки, като временно се изравни с четвъртия Лацио.