Кремонезе се наложи над Венеция с 1:0 у дома в мач от 16-ия кръг на италианската Серия Б.

Българският национал Валентин Антов започна като титуляр за домакините, но в 51-ата минута бе изгонен с директен червен картон.

Кремонезе вкара в 22-ата минута чрез Масимо Кода, но голът на опитния нападател беше отменен след ВАР

Минути след почивката Денис Йонсен бе изведен на чиста позиция, когато Валентин Антов го фаулира. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия вдигна директен червен картон на българския бранител.

Лука Раванели донесе победата на Кремонезе с гол в 81-ата минута, въпреки че домакините бяха с 10 души на терена срещу своя опонент.

Отборът от Кремона е на трето място в Серия Б с 29 точки, докато Венеция остава на второто място в групата с 33 пункта.