Отборът на Ювентус запазва лидерската си позиция в подреждането на Серия А. Старата госпожа окупира еднолично върха и Болоня не успя да спре поредицата от успехи на тима в шампионата на Италия.

Играчите на Масимилиано Алегри спечелиха първите си седем мача от сезона във всички състезания за първи път от 1930/31.

Домакините успяха да решат мача си още до 16-ата минута, когато реализираха два гола.

Звездата на тима Кристиано Роналдо отново беше замесен при победата, макар и да не успя да се разпише като в последните две срещи.

В 12-ата минута Пауло Дибала стреля от воле, за да се разпише за 1:0. Малко след това Роналдо се оказа асистент за втория гол. Португалският национал получи топката в наказателното поле, но заради нулевия ъгъл предпочете да подаде на Блес Матуиди, който прати топката в далечния горен ъгъл на вратата за 2:0.

С успеха Ювентус се превърна в единствения отбор, който има 100% актив във всички състезания през сезона от Топ 5 клубовете в Европа.

Юве е на първо място в Серия А с 18 точки от 6 кръга, докато Болоня е на 18-а позиция с 4 пункта.