Ювентус разпиля Фрозиноне с 4:0 в последния четвъртфинал за Купата на Италия. С хеттрик блесна Аркадиуш Милик (11-дузпа, 38, 48), разписа се и Кенан Йълдъз (61) с красива странична ножица.

Съперник на "бианконерите" на полуфиналите ще е Лацио. Фиорентина - Аталанта е другата двойка, която ще спори за място на финала.
Футболистите на Ювентус и Фрозиноне влязоха предпазливо в мача, но още при първата си по-опасна атака домакините стигнаха до дузпа. Фабио Мирети нахлу в наказателното поле и бе съборен от Лука Мацители, а реферът без колебание посочи бялата точка. Зад топката застана Аркадиуш Милик, а изпълнението му не остави шансове на Черофолини и "Бианконерите" поведоха с 1:0 в 11-ата минута.

Гостите отговориха с няколко добри атаки и една от тях завърши с точен удар на Арийон Ибрахимович, но Матия Перин не допусна да бъде преодолян. Ювентус бе близо до втори гол в 25-ата минута, когато първо шут на Мирети бе блокиран, а след това Костич стреля, но защитник изби пред голлинията. Две минути по-късно Аркадиуш Милик отправи със страхотна тупалка, която срещна тялото на бранител.

В 38-ата минута домакините поведоха с 2:0, след като съвършено подаване на Маккени намери Милик зад гърба на  защитата на Фрозиноне. Полякът овладя елегантно на гърди и отблизо трудно можеше да сбърка - 2:0.

Второто полувреме започна с отлично спасяване на стража на гостите Микеле Черофолини, който отрази изстрел на Маккени. В 48-ата минута обаче падна трети гол във вратата на Фрозиноне след грешка при изнасянето на топката. Мануел Локатели отне топката пред наказателното поле и подаде към Милик, който отблизо се разписа за 3:0.

Милик отбеляза и четвърти гол, отклонявайки топката във вратата след удар на Мирети в 57-ата минута, но попадението бе отменено заради засада.

В 61-ата минута Кенан Йълдъз все пак направи 4:0 със странична ножица, засичайки майсторско центриране от фланга на Маккени.

Изстрел с глава на Уестън Маккени в 68-ата минута мина встрани от вратата. Влезлият като резерва Душан Влахович пропусна с глава да се разпише в 74-ата минута, а три минути по-късно Андреа Камбиазо премина почти цялото игрище с топка в крака и шутира мощно, но ударът му бе отразен от вратаря на Фрозиноне. В добавеното време на мача Лука Гаритано пропусна да вкара почетно попадение за гостите, след като ударът му глава мина над вратата.

FT /  ЮВЕНТУС - ФРОЗИНОНЕ 4:0

1:0 Аркадиуш Милик (11-дузпа)
2:0 Аркадиуш Милик (38)
3:0 Аркадиуш Милик (48)
4:0 Кенан Йълдъз (61)

ЮВЕНТУС: 36. Перин, 3. Бремер, 4 Гати, 6. Данило, 22. Уеа, 16. Маккени, 5. Локатели, 20. Мирети, 11. Костич, 15. Йълдъз, 14. Милик

ФРОЗИНОНЕ: 31. Черофолини, 5. Околи, 6. Романьоли, 47. Матеуш Лузуарди, 20. Лирола, 4. Брешанини, 36. Мацители, 16. Гаритано, 21. Харуи, 27. А. Ибрахимович, 9. Кайо Жорж