Юношите от школата на Рома Кристиан Волпато и Едоардо Бове спасиха тима от загуба срещу Верона. Талантите влязоха в игра след почивката и се разписаха, спасявайки точката за "вълците" на Стадио Олимпико при равенството 2:2 в мач от 26-ия кръг на Серия А.

Гостите от Верона започнаха силно и поведоха още в 5-а минута с гол на Антонин Барак. В 20-а минута Адриен Тамеза вкара второ попадение за Верона.

След почивката старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо смени тактическата постройка и Рома заигра по-добре.

В 62-а минута в игра влезе 18-годишният Волпато. Три минути по-късно той посрещна отбита топка с хубав удар по тревата намали на 1:2.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Малко по-късно на терена се появи и 19-годишният Едоардо Бове и с удар в близкия ъгъл в 84-а минута изравни за 2:2.

В самия край реферът показа червен картон на треньора Моуриньо за реплики край тъчлинията.

Рома остава на 7-о място в таблицата с 41 точки, а Верона е 9-и с 37 точки.