Рома записа тежко поражение с 0:3 от непретенциозния испански Кадис в контролна среща, която се проведе в Португалия, където „вълците“ са на лагер по време на паузата за Световното първенство.

Тимът на Жозе Моуриньо излезе във възможно най-оптималния състав, в който личаха имената на Джанлука Манчини, Рик Карсдорп, Неманя Матич, Стефан Ел Шаарауи, Лоренцо Пелегрини, Николо Дзаниоло и Тами Ейбрахам.

Въпреки това Кадис откри резултата в 23-ата минута чрез Рубен Алкарас, а седем минути преди края на първата част Матиас Виня бе изгонен с директен червен картон и остави „джалоросите“ с човек по-малко.

През второто полувреме Моуриньо направи доста рокади, като в игра се появиха футболисти като Елдор Шомуродов, Брайън Кристанте, Рожер Ибанйес, Крис Смолинг, Зеки Челик, Леонардо Спинацола и Никола Залевски.

Испанският тим обаче удвои в 68-ата минута чрез Тео Бонгонда, а в третата минута от добавеното време Алкарас оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

По този начин Рома остава без победа в контролите си, като до този момент записа две равенства преди днешното поражение. За „вълците“ предстоят още две проверки срещу португалския Каса Пиа и нидерландския Ваалвайк.

Кадис, който се намира на предпоследното 19-о място в испанската Ла Лига, пък записа нов престижен успех в контролите си, след като наскоро победи и английския гранд Манчестър Юнайтед.