Интер победи Наполи с 3:2 в дербито от 13-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата в 18-ата минута чрез красиво изпълнение на Пьотр Желински, но седем по-късно Хакан Чалханоглу изравни от дузпа. "Нерадзурите" направиха обрат минута преди края на първото полувреме с гол на Иван Перишич. Половин час преди края на двубоя Лаутаро Мартинес реализира и трето попадение за домакините. "Партенопеите" намалиха изоставането си след чудесен гол на Дрис Мертенс, но за повече нямаха сили.

Интер Наполи

източник: Sofascore.com

След изиграването на това спиращо дъха дерби, "нерадзурите" върнаха интригата в Серия А, след като намалиха изоставането си от лидерите Милан и Наполи на четири точки.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо и още от първите секунди започнаха атаките по посока двете врати. "Партенопеите" заложиха на висока преса, която затрудняваше "нерадзурите" при изнасянето на топката.

В 7-ата минута дойде и най-добрата възможност за попадение от началото на двубоя. Иван Перишич центрира в наказателното поле, където Лаутаро Мартинес стреля с глава, но изстрелът му премина над вратата.

Гостите продължиха с агресивната си игра и много често нарушаваха правилата с извършването на нарушения пред вратата на Самир Ханданович. Малко след това Матео Дармиан осъществи добър пробив отдясно, който завърши с изстрел покрай десния страничен стълб.

В 18-ата минута Наполи откри резултата, след организирането на бърза контраатака. Лоренцо Инсиние подаде към Пьотр Желински, който с красив изстрел от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния пяв ъгъл.

Пет минути след попадението за гостите, Интер поиска дузпа за игра с ръка на Калиду Кулибали след изстрел на Николо Барела. Първоначално главният съдия Паоло Валери не посочи бялата точка, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, реферът отсъди наказателен удар и показа жълт картон за защитника. Зад топката застана Хакан Чалханоглу и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Двата отбора продължиха на високи обороти, като "нерадзурите" се опитаха да използват момента и да нанесат втори удар, но защитата пред Давид Оспина се справи с натиска. В заключителните минути на първото полувреме Виктор Осимен стреля в тялото на Милан Шкриняр, а Интер отговори с опасен удар на Лаутаро Мартинес покрай левия страничен стълб.

В 40-ата минута Ървинг Лозано центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен нанесе изстрел с глава, но прати топката покрай вратата. Две минути по-късно Давид Оспина се намеси решително след мощен изстрел на Николо Барела.

Минута преди края на първата част "нерадзурите" направиха пълен обрат, след като Иван Перишич бе намерен на близката греда от Хакан Чалханоглу, който центрира от ъглов удар и с изстрел с глава изненада Давид Оспина, реализирайки второ попадение за тима си.

Интер имаше отлична възможност да открие резултата две минути след началото на втората част, след като Хакан Чалханоглу подаде към Лаутаро Мартинес в наказателното поле, но последвалият изстрел на аржентинеца бе великолепно отразен от Давид Оспина.

В 50-ата минута Наполи организира добра атака, в която Фабиан Руис изведе Ървинг Лозано отдясно. Мексиканецът напредна и стреля по земя в далечния ъгъл, но Милан Шкриняр разчете ситуацията и изби пред голлинията. Веднага след тази ситуация играта бе спряна, след като словакът и Виктор Осимен се сблъскаха във въздуха. След него нигериецът напусна терена с помощта на медици, а на негово място се появи Андреа Петаня.

Половин час преди края на двубоя "нерадзурите" реализираха и трети гол. Домакините организираха скоростна контраатака чрез Хоакин Кореа. Аржентинецът напредна и подаде към Лаутаро Мартинес, който с отличен изстрел в долния десен ъгъл реализира.

В следващите минути домакините владееха инициативата, а гостите не можеха да отговорят на високото темпо. В 70-ата минута Иван Перишич стреля в близкия ъгъл, след което Давид оспина се намеси решително и спаси.

В 79-ата минута неаполитанците намалиха изоставането си, след като Дрис Мертенс с великолепен изстрел от дистанция реализира в горния десен ъгъл.

Веднага след попадението отново се стигна до нов зловещ сблъсък във въздуха. Този път Давид Оспина, който излезе да пресече топката извън наказателното поле се сблъска с Един Джеко, след което и двамата бяха превързани.

В 83-ата минута "партенопеите" получиха нова добра възможност, след като Пьотр Желински отправи изстрел от границата на наказателното поле, но полякът прати топката над напречната греда.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Самир Ханданович направи невероятно спасяване, след като Марио Руи стреля с глава, след което капитанът на Интер изби, при което топката отскочи, срещна напречната греда и излезе в ъглов удар. Наполи имаше и още една добра възможност след центриране на Андре Ангиса на далечната греда, но Дрис Мертенс от отлична позиция прати топката над вратата, което бе и последното по-интересно действие в мача.

ИНТЕР - НАПОЛИ 3:2

0:1 Пьотр Желински 18'

1:1 Хакан Чалханоглу 25'-д

2:1 Иван Перишич 44'

3:1 Лаутаро Мартинес 60'

3:2 Дрис Мертенс 79'

СТАРТВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Андреа Ранокиа, Алесандро Бастони, Марсело Брозович, Николо Барела, Матео Дармиан, Иван Перишич, Хакан Чалханоглу, Хоакин Кореа, Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги

НАПОЛИ: Давид Оспина, Джовани Ди Лоренцо, Амир Рахмани, Калиду Кулибали, Марио Руи, Андре Замбо Ангиса, Фабиан Руис, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Ървинг Лозано, Виктор Осимен