Интер разгроми Удинезе с 5:1 в мач от последния 38-и на кръг Серия А. По този начин „нерадзурите“ завършиха по отличен начин сезона.

Головото шоу стартира ще в 8-ата минути, когато Ашли Йънг елегантно копна топката над Хуан Мусо и реализира.

Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, но удвоиха преднината си в 44-ата минута, когато Кристиан Ерикесен реализира красиво от пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме сред голмайсторите се разписа и Лаутаро Мартинес. Аржентинецът бе точен от дузпа в 55-ата минута, правейки резултата клсически.

В 64-ата минута и друг футболист на Интер се разписа. Иван Перишич проби в наказателното поле и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

Седем минути по-късно Ромелу Лукаку покачи преднината на „нерадзурите“ на 5:0, след като се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и хладнокръвно реализира.

В 79-ата минута Удинезе намали резултата. Роберто Перейра с красиво попадение оформи крайния резултат.

След победата Интер завършва сезона с актив от 91 точки, докато „фриуланите“ са 13-и с 40.