Интер победи Ювентус с минималното 1:0 на "Алианц Стейдиъм" в Торино в "Дерби д`Италия". Хакан Чалханоглу откри резултата от втори опит от дузпа в петата минута на продължението на първата част. Първата дузпа, която турчинът изпълни бе спасена от Шчесни, но реферът Масимилиано Ирати нареди ново изпълнение от 11-те метра, защото полският страж на Юве не бе на голлинията.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Не бяха изминали и 45 секунди след първия съдийски сигнал, когато Влахович отправи изстрел, който обаче не затрудни Ханданович. Веднага след това Лаутаро изрита Локатели в главата, като получи само жълт картон. Последва спиране на играта, за да бъде превързан бившият полузащитник на Сасуоло, а след подновяването Мората нанесе неточен изстрел с глава.

В 7-ата минута Милан Шкринияр застраши вратата на домакините при корнер, но Войчех Шчесни се справи брилянтно с удара му. Две минути по-късно лошо изчистване на Ханданович изпрати топката във въздуха, а при нейното падане Киелини я отклони в напречната греда. В 11-ата минута Пауло Дибала опита далечен изстрел, който профуча над вратата. Малко след това Хуан Куадрадо също стреля от разстояние, но словенският страж на Интер изби шута му. В 16-ата минута центриране на Влахович намери Мората в близост до вратата, но ударът с глава на испанеца не намери вратата.

БГНЕС
28 снимки

В самия край на полувремето Дензъл Дъмфрис бе препънат в наказателноот поле от Алекс Сандро и след кратко съвещание чрез ВАР, главният съдия Масимилиано Ирати отсъди дузпа.

Хакан Чалханоглу застана зад топката, но Войчех Шчесни спаси. След невероятен карамбол топката бе добутана във вратата на домакините, но Ирати отмени попадението и върна изпълнението на дузпата. При повторното изпълнение турският плеймейкър стреля в същия ъгъл и откри.

Почти седем минути след началото на втората част Дибала излезе сам срещу Ханданович по диагонал от вратата и копна топката над стража, но Брозович изби на метри пред голлинията. Отново аржентинецът бе замесен в опасна ситуация малко по-късно, но решителна намеса на Бастони предотврати сигурен гол. В 62-ата минута Влахович бе маркиран от защитник, но успя да се измъкне и стреля с десния крак от границата на наказателното. Топката обаче мина вляво от вратата на "нерадзурите".

20 минути преди края резервата Дармиан повали Мората в наказателното поле, но не последва проверка с ВАР. Три минути по-късно Закария със страхотен шут разтресе страничната греда, като преди това Ханданович съвсем леко отклони топката. Малко по-късно след чудесна комбинация, произлязла от грешка на Де Лихт, Артуро Видал имаше шанс да нанесе съкрушителен удар, но си пое лошо топката на добра позиция.

В самия край на срещата "Старата госпожа" имаше претенции на два пъти за дузпа. Първо Влахович бе задържан, а секунди по-късно Де Лихт бе ударен с ръка от Дармиан. Главият арбитър Ирати обаче бе непреклонен и в двете ситуации - няма дузпа.

FT / Ювентус - Интер 0:1

0:1 Хакан Чалханоглу 45+5` (д)

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Джорджо Киелини, Матайс де Лихт, Алекс Сандро(73` - Матиа Де Шильо), Хуан Куадрадо(жк)(85` - Федерико Бернардески), Адриен Рабио(жк)(85` - Артур), Мануел Локатели(жк)(34` - Денис Закария), Алваро Мората(жк)(73` - Мойс Кийн), Пауло Дибала, Душан Влахович

Старши треньор: Масимилиано Алегри

Интер: Самир Ханданович, Данило Д`Амброзио, Милан Шкринияр(жк), Алесандро Бастони, Дензел Дъмфрис(59` - Матео Дармиан), Николо Барела, Марсело Брозович(78` - Роберто Галярдини), Хакан Чалханоглу(жк)(78` - Артуро Видал), Иван Перишич(жк), Лаутаро Мартинес(жк)(59` - Хоакин Кореа), Един Джеко(90+1` - Робин Госенс)

Старши треньор: Симоне Индзаги