Интер победи Ювентус с 2:1 в „Дерби д`Италия“ за Суперкупата на страната и триумфира с шести трофей. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Уестън МакКени (25), но десет минути по-късно Лаутаро Мартинес възстанови равенството от дузпа. В последната минута на продълженията Алексис Санчес донесе успеха на "нерадзурите".

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Още в началните секунди на двубоя "нерадзурите" стигнаха до голова възможност. Иван Перишич центрира отляво и Един Джеко стреля с глава отблизо, но над вратата.

След това в 6-ата минута дойде още по-добра възможност за домакините. Този път Стефан де Фрай отправи изстрел с глава след центриране от корнер и бе доста близо до гола.

Две минути по-късно и Лаутаро Мартинес се озова на добра позиция в пеналта, но ударът му не се получи и мина встрани от вратата.

Постепенно "бианконерите" изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Самир Ханданович. В 20-ата минута Алваро Мората центрира остро по земя на близката греда към Уестън МакКени, но американецът бе блокиран от Милан Шкриняр и не успя да нанесе изстрел.

Пет минути по-късно Ювентус откри резултата. Алваро Мората задържа на левия фланг, след което с технично центриране намери непокрития в наказателното поле Уестън МакКени, който с глава отблизо реализира.

Малко по-късно Хакан Чалханоглу стреля от дистанция, но право в ръцете на Матия Перин.

В 34-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа, след като Матия Де Шилио повали в наказателното поле Един Джеко. Зад топката застана Лаутаро Мартинес и с изстрел в горния ляв ъгъл възстанови равенството.

В заключителните минути на първото полувреме Адриен Рабио можеше да си отбележи ефектен автогол, но за негово щастие топката излезе в ъглов удар след изчистването му с глава.

"Бианконерите" създадоха първото положение през втората част, след като Адриен Рабио центрира по земя в наказателното поле, а Деян Кулушевски пропусна за Федерико Бернардески. Халфът нанесе изстрел в близкия ъгъл, който премина покрай гредата. Малко след това отново италианският национал създаде опасност пред Самир Ханданович. Той проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 59-ата минута Хакан Чалханоглу центрира на далечната греда към Дензел Дъмфирс, който мигновено стреля с глава, но Матия Перин с великолепна реакция и с помощта на гредата предотврати ситуацията.

Десет минути по-късно вратарят на гостите отново се намеси решително след изстрел с глава на Лаутаро Мартинес отблизо. Малко след това Иван Перишич нанесе изстрел в средата на вратата, но право в ръцете на Матия Перин.

В заключителните минути на двубоя двата тима организираха няколко скоростни атаки, но те не водеха до голови положения пред една от дветев врати. До края на редовното двата тима не си отбелязаха попадения и двубоят предстоеше да се реши след изиграването на продължения или след изпълнението на дузпи.

Пет минути след началото на първото продължение Алексис Санчес стреля с глава от удобна позиция, но покрай левия страничен стълб. "Бианконерите" отговориха четири минути преди края с опасен изстрел от дистанция на Пауло Дибала, който премина над вратата.

През второто продължение двата тима избраха по-предпазлива тактика и почти нямаше работа за двамата вратари. За да дойде 120-ата минута, когато "нерадзурите" направиха пълен обрат, след като Алексис Санчес се възползва от разбъркване в наказателното поле и реализира отблизо.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Уестън МакКени 25'

1:1 Лаутаро Мартинес 35'-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Дензел Дъмфрис, Николо Барела, Марсело Брозович, Хакан Чалханоглу, Иван Перишич, Един Джеко, Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги

ЮВЕНТУС: Матия Перин, Матия Де Шилио, Джорджо Киелини, Даниеле Ругани, Алекс Сандро, Уестън МакКени, Федерико Бернардески, Андриен Рабио, Мануел Локатели, Деян Кулушевски, Алваро Мората

Треньор: Масимилиано Алегри

Гл. съдия: Даниеле Довери