Старши треньорът на Интер Симоне Индзаги не скри задоволството си след победата над лидера в италианския футболен елит Наполи с 1:0 в мача от 16-ия кръг на калчото.

"Спечелихме девет от последните си десет мача в първенството и играхме много добре в Шампионската лига, като излязохме и от групата. Загубихме точки в началото на сезона, но имаме още много да извървим. Трябва да се съсредоточим върху себе си, преминавайки от мач в мач.

Всяка отделна среща има своя собствена история. Можехме да отбележим още през първото полувреме, но заради собствените си грешки и добрите прояви на техния вратар не можахме да го направим. Победата над лидера е голямо постижение и трябва да ни дава увереност за бъдещето. Шампионската битка? Предстоят още толкова много мачове, а паузата за Световното първенство беше нещо ново за всички“, заяви Индзаги пред BBC.

Наполи, който допусна първо поражение в кампанията, остава на върха в класирането на Серия А с 41 точки. Интер е четвърти с 33 пункта.

Автор: Боян Денчев/БТА