Лидерът в класирането Интер завърши 2:2 с гостуващия Болоня в среща от осмия кръг на футболното първенство на Италия. Домакините пропиляха два гола аванс и взеха само точка от мача.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

"Нерадзурите" започнаха отлично двубоя и поведоха с попадения на Франческо Ачерби в 11-ата с глава след центриране от ъглов удар и на Лаутаро Мартинес в 13-ата минута със силен шут от далечна дистанция.

Рикардо Орсолини беше точен от дузпа в 19-ата, за да намали изоставането на тима на Болоня, а в 52-ата Джошуа Зиркзее направи 2:2 с удар по земя от границата на наказателнот поле.

В 59-ата минута резервата на домакините Алексис Санчес прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Със спечелената точка Интер остава на върха с 19 пункта актив и мач повече, а Болоня запазва осмата позиция с 11 точки.