Фрозиноне отново ще играе в елита на италианския футбол. Съставът, воден от треньора Фабио Гросо, победи Реджина с 3:1 и спечели промоция за Серия А.

Дженаро Борели откри резултата в 31-а минута, а Роберто Инсиние, брат на бившия италиански Лоренцо Инсиние, направи 2:0 от дузпа три минути преди почивката.

През втората част Ернани върна един гол за Реджина, но Джузепе Казо отбеляза трето попадение за домакините за крайното 3:1.

Българският нападател Андрей Гълъбинов изгледа мача от резервната скамейка на Реджина.

Три кръга преди края на сезона в италианската Серия Б Фрозиноне е лидер в класирането със 71 точки и не може да бъде изместен от първите две места, даващи право на промоция за елита.

Фрозиноне влиза в Серия А за трети път в последните осем години. За треньора на тима Фабио Гросо, който спечели световното първенство с Италия през 2006 година, това е първи успех в треньорската му кариера. Гросо пристигна в клуба през 2021 година, след като преди това е работил с юношите на Ювентус, Бари, Верона, Бреша и швейцарския Сион./ БТА