Отборите на Фиорентина и Емполи завършиха наравно 1:1 на “Артемио Франки” в тосканското дерби от 23-тия кръг на Серия "А". Така двата тима отново не успяха да се победят през този сезон след нулевото реми помежду им през август.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

“Виолетовите” определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победата, тъй като отправиха цели 27 удара в мача, но само 4 от тях бяха точни. За сравнение, техният съперник също отбеляза 1 гол, но с едва 5 изстрела. Той дойде в 28-ата минута, когато Пиетро Терачано не успя да избие удара на Николо Камбиаги.

До почивката ВАР отмени две попадения поради засади - на Антонин Барак за домакините и след това на Франческо Капуто за гостите.

През втората част тимът от Флоренция продължаваше с пропуските, но поне успя да стигне до изравнително попадение в 85-ата минута. Тогава центриране на Додо кацна върху напречната греда, след което Артур Кабрал вкара с глава за крайното 1:1.

Емполи заема 12-ото място в класирането с актив от 28 точки, а Фиорентина е на 14-ата позиция с 25 спечелени пункта.