Привържениците на Наполи показаха негодуванието си от слабите резултати пред президента на клуба Аурелио Де Лаурентис по време на равенството 1:1 с Дженоа. Гол в 90-ата минута на Сирил Нгонге донесе точката за шампионите, а феновете пееха „ние заслужаваме повече“ през второто полувреме.

След поредния провал Наполи, който е действащият шампион, изостава на 9 точки от четвъртото място. Освен това Наполи спечели само един от четирите си мача в Серия А след завръщането си от Суперкупата на Италия в Саудитска Арабия през януари.

Докато треньорът Валтер Мадзари беше подложен на много критики по време на престоя си начело на тима, той печели по-малко точки на мач отколкото имаше предшественикът му Руди Гарсия. Президентът Де Лаурентис също търпи критики от феновете. По време на второто полувреме срещу Дженоа от трибуните се чуха повтарящи се скандирания „Де Лаурентис, чуй този призив: Заслужаваме повече“.