Дженоа се завръща в Серия А след година изгнание в Серия Б. „Грифоните“ победиха с 2:1 Асколи у дома и по този начин си гарантираха промоция в елита на Италия. Първият тим, който си осигури промоция бе Фрозиноне.

Отборът, воден от Алберто Джилардино събра 70 точки на втората позиция във втория ешелон на Ботуша, което е с 8 повече от преследвача Бари. „Петлите“ имат 62 и при два оставащи мача нямат шанс да наваксат пасива.

Бранителят Матия Бани откри за генуезци в 16-ата минута, а бившият халф на Фиорентина и Лацио Милан Бадел удвои в 63-ата. Преднината на домакините можеше да стане и 3:0, но Масимо Кода изпусна дузпа само 180 секунди след попадението на Бадел.

За бившия тим на Атанас Илиев отбеляза Давиде Марсура – две минути след изпуснатата от Кода дузпа.

Асколи остава в зоната на плейофите с 46 точки, което му отрежда и седма позиция.