Българският национал Петко Христов записа пълни 90 минути за отбора на Специя, който се наложи с 3:1 над втородивизионния Бреша в мач от 1/16-финалите за купата на Италия.

17 снимки

Домакините взеха аванс в 20-ата минута, когато точен бе словакът Давид Стрелец, а малко преди това попадение на Микаел Елертсон бе отменено заради фаул в атака.

Специя доминираше и през второто полувреме и логично в 55-ата минута Даниеле Верде покачи на 2:0. Пет минути преди края на редовните 90 минути Стрелец реализира втория си гол в срещата, а почетното попадение за Бреша бе дело на Стефано Морео в последните секунди на двубоя.

Победата класира Специя на осминафиналите, където тимът ще срещне един от фаворитите за трофея - Аталанта. По програма мачът е на 11 януари в Бергамо.