Барселона разби Ювентус с 3:0 в приятелски мач за трофея „Жоан Гампер“. Каталунците достигнаха до трофея след попадения на Мемфис Депай, Мартин Брайтуайт и Рики Пуч.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Двубоят на стадион „Йохан Кройф“ в Сант Жоан Деспи стартира отлично за „блаугранас“, които откриха резултата в 3-ата минута, когато домакините се възползваха от груба грешка на защитата на „бианконерите“ и Мемфис Депай реализира.

Малко след това последователно Сержиньо Дест и нидерландецът пропуснаха да покачат резултата за Барселона.

Ювентус отговори с изстрел на Кристиано Роналдо, който бе отразен от Нето. До края на полувремето двата тима си размениха добри възможности за нов гол, но такъв не падна до почивката.

Италианският тим бе близо до изравняването, но Нето отрази изстрел на Федерико Киеза.

В 57-ата минута Барселона удвои преднината си, когато Мартин Брайтуайт реализира с глава след изпълнение на ъглов удар.

Каталунците стигнаха до успеха в заключителните секунди на двубоя, след като Рики Пуч направи отличен пробив и реализира, оформяйки класическия резултат.