Болоня победи с 1:0 Каляри в мач от 1/16-финалите за Купата на Италия. Автогол на Адам Оберт в 69-ата минута донесе успеха на домакините. В следващия кръг Болоня ще мери сили с Лацио.

Първото голово положение в мача бе в 34-ата минута, когато Люис Фъргюсън засече центриране от ъглов удар, но топката премина встрани от десния стълб. Четири минути по-късно Антонио Берека с удар от границата на наказателното поле уцели напречната греда. Малко след това бе отменено попадение на домакините заради засада.

В 69-ата минута Роберто Сориано затрудни стража на гостите Симоне Арести, който успя да избие в ъглов удар. След неговото изпълнение  Адам Оберт опита да изчисти с глава, но прати топката в собствената си врата за 1:0.