Наполи спечели гостуването на Лече с 2:1, но затвърди колебливото си представяне напоследък. Неаполитанците си тръгнаха с трите точки благодарение на автогола, който домакините си отбелязаха през втората част. Ди Лоренцо (18) изведе Наполи напред, на агресивният тим на Лече изравни чрез Ди Франческо (52).

Наполи започна колебливо двубоя и първата по-сериозна ситуация бе пред неговата врата. След центриране топката бе свалена към Малех, който стреля от въздуха, но Мерет направи блестящо спасяване. Лече бе доста агресивен в първата част на двубоя, но въпреки това тимът на Спалети удари първи. В 18-ата минута центриране на Ким бе засечено с глава от Ди Лоренцо за 0:1. Ситуацията дълго бе разглеждана с ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка попадението бе признато.

Голът смути домакините и те отстъпиха инициативата. На два пъти пред Лосано се откриха добри възможности, но мексиканецът не успа да удвои аванса на Наполи.

Лече влезе силно във второто полувреме и логично изравни в 52-ата минута. Удар на Сисей срещна напречната греда, топката стигна до Ди Франческо, който ефектно я прати в мрежата - 1:1.

В 64-ата минута обаче домакините си отбелязаха нелеп автогол. Гало върна с гърди към вратаря, но Фалконе остана изненадан и топката мина през ръцете му - 1:2.