Отборът на Аталанта победи с 4:1 тима на Салернитана в мач от италианската Серия А. Това бе четвърти пореден успех за „бергамаските” във всички турнири.

Гостите изненадващо поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Лоренцо Пирола бе точен. Въпреки ранния гол футболистите на Аталанта така и не успяха да отговорят на предизвикателството през първата част и се оттеглиха на почивка с гол пасив.

През втората част обаче, домакините излязоха на терена изцяло преобразени и нанизаха цели четири безответни гола. Луис Мурел, Марио Пашалич, Де Кетеларе и Алексей Миранчък бяха точни за „синьо-черните”, за да изковат ценния успех.

След успяха Аталанта се изкачи до седмата позиция във временното подреждане, докато отборът на Салернитана е закотвен на дъното с едва 8 точки в актива си.