Отборът на Кремонезе постигна победа с минималното 1:0 срещу тима на Леко в мач от 14-ия кръг на италианската Серия “Б”. Българскяит защитник Валентин Антов изигра пълни 90 минути.

По този начин “кремавите” се доближиха на 5 точки от първите две места, които дават право на директна промоция в елита. Леко от своя страна остана в зоната на изпадащите, като се намира на 17-а позиция, която дава право на участие в спасителен плейоф.

Домакините успяха да отбележат единственото попадение в мача около средата на първото полувреме, като в 20-ата минута се разписа Микеле Кастанети.

Нататък сблъсъкът бе груб и разчиташе на преките сблъсъци и тежките единоборства, като съдията се принуди да покаже общо шест жълти картона - 4 за играчи на Кремонезе и два за футболисти на Леко. Жълт картон получи и Антов.