Българският защитник Валентин Антов отново бе титуляр за клубния си тим Монца. Родният бранител направи дузпа, но отборът му обърна Порденоне за успех с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия Б.

Още в 3-тата минута бившият капитан на ЦСКА фаулира противников играч в наказателното поле и принуди главния съдия да покаже бялата точка. Точен от последвалия наказателен удар беше Франк Тсаджут.

Монца обаче се съвзе от ранния шок и достигна до пълния обрат в срещата. Десет по-късно равенството бе възстановено след попадението на Пепин. В 72-рата минута Марио Сампиризи обърна развоята на събитията, а крайният резултат бе оформен от Самуел Виняго.

Антов остана на терена до последния съдийски сигнал. След победата Монца е вече на осмата позиция в класирането с девет точки. В следващия кръг Антов и компания гостуват на Лече.

В друг мач от днешния ден бившият нападател на Ботев Пловдив Атанас Илиев записа 15 минути за своя тим Асколи при загубата с 2:3 от Бреша. Родният национал влезе в 75-ата минута, след като гостите стигнаха до пълен обрат.

„Черно-белите“ поведоха с два гола в рамките на шест минути. Голове първо Федерико Диониси (17), а след това Феличоли (23) дадоха комфортна преднина на Асколи, но момчетата на Филипо Индзаги записаха трите точки след страхотен обрат. Андреа Чистана (44), Джон Канцлер (60) и Марко Паяч (73-дузпа) бяха точни за „сините“.

Илиев раздвижи атаката на своя състав, като едно негово подаване към Диониси бе спасено от гостите в 87-ата минута. „Лъвовете“ обаче запазиха своята преднина и изместиха Асколи от второто място.

Бреша вече има 14 точки, като изостана на една от лидера Пиза, който има и мач по-малко. Илиев и компания останаха с 12 точки след второто поражение през тази кампания на тима.