Душан Влахович прекъсна головата си суша и вкара решителния гол за Ювентус при успеха с 2:1 над Лече в мач от Серия А. Така „старата госпожа” се завърна на победния път след серия от пет поредни двубоя без успех във всички турнири.

Победата изкачи Ювентус на второто място във временното класиране. „Черно-белите” вече имат две точки преднина пред третия Лацио, който по-късно приема отбора на Сасуоло.

При загуба на точки от страна на Лацио срещу Сасуоло, то Наполи ще бъде официализиран като новия шампион на Италия за първи път от 33 години насам.

Влахович преди почивката срещу Лече, като по този начин прекъсна сушата от 773 минути без гол в италианския шампионат. Сръбският национал се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле.

Леандро Паредес бе дал ранна преднина на Юве от пряк свободен удар, а Асан Кесей изравни за Лече от дузпа. Данило можеше да направи победата на „старата госпожа” по изразителна, но ударът му с глава срещна гредата.

Ювентус не познаваше вкуса на победата от 13-и парик, когато се наложи над Спортинг Лисабон в Лига Европа.