Верона и Лацио завършиха 1:1 в среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Римляните първи откриха резултата в 23-ата минута. Матия Дзакани се разписа след пас на Фелипе Андерсон. В 70-ата минута резултатът беше изравнен от френския нападател Томас Анри, който се лекуваше много дълго от контузия и в този мач се появи на терена в началото на втората част.

Отборът на Лацио вкара нов гол в 74-ата, но той не беше зачетен след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР) заради нарушение. Три минути по-късно домакините останаха с десет души на терена, след като Ондрей Дуда получи втори жълт и съответно червен картон.

Лацио е осми в класирането с 21 точки, а Верона е в зоната на изпадащите с 11 точки.