Верона успя да се наложи над Сампдория с 2:1 в италианската Серия А. Голмайстор за гостите бе Франческо Капуто в 40-та минута. Емил Аудеро обаче си отбеляза автогол в 44-та минута и резултата стана 1:1, а няколко минути по-късно Верона стигна до обрата, като Джош Войг отбеляза в 48-та минута.

Още в 13-та минута Франческо Капуто имаше шанс да отбележи след удар с глава, но страхотно спасяване на вратаря го лиши от това. Той успя да открие резултата за гостите, след като получи асистенция от Томас Ринкон в 40-та минута.

Верона обаче изравни само 4 минути по-късно, като Емил Аудеро от Сампдория си вкара автогол. В третата минута на добавеното време шотландският защитник на Верона Джош Дойг направи пълен обрат за домакините.

След почивката пропуски за Верона направиха Дарко Лазович и Мигел Велосо, а за Сампдория пропусна отново Капуто.