Отборът на Верона победа Беневенто с 1:0 в двубой от 8-ия кръг на Серия А. Верона записа първи успех и вече има 6 точки в актива си, заемайки 16-ото място във временното класиране.

Тимът на Беневенто обаче е твърдо последен, тъй като натрупа 8 поражения в осемте си мача от началото на сезона в Италия.

Гостите от Беневенто останаха с човек по-малко в 37-ата минута след директен червен картон на Лука Антей.

Победният гол за Верона падна в 74-ата минута с автор бразилеца Ромуло.

Още в 34-ата минута Матиа Валоти пропусна шанс за домакините, а пет по-късно Джампаоло Пацини пропиля нова възможност за Верона, удряйки греда.

След почивката Ромуло стигна до изгодна ситуация за гол в 68-ата минута, но пропусна, преди в 74-ата да успее да се разпише за 1:0. Ромуло се възползва от добър пас на Даниеле Верде и реализира.

В 79-ата минута Пиетро Иемело пропусна да изравни за Беневенто и да донесе поне точка на гостите.

Мойзе Кийн пък вкара топката във вратата на Беневенто в добавеното време, но попадението на 17-годишния футболист не бе зачетено заради засада.