Венеция ще играе в Серия А за първи път от 20 години следващия сезон, след като изравни 1:1 в добавеното време на срещата-реванш с Читадела на финала на плейофите на Серия B, за да спечели с общ резултат 2:1.

Венецианският клуб влезе в домакинския втори мач с предимство от 1:0. Гостите поведоха след гол на Федерико Проя в 25-ата минута, а Паскуале Мацоки беше изгонен 10 минути по-късно.

В 93-ата минута Рикардо Бокалон изравни за Венеция и подпечата завръщането им в елита, където бяха за последно през 2001/2002.

Венеция завърши на петото място в класирането на Серия B, но победи Киево, Лече и Читадела, за да спечели плейофите.

Емполи стана шампион в Серия B и се завръща в елита, а Салернитана зае второто място и също спечели автоматична промоция.