Удинезе се наложи с 4:0 като гост срещу Фиорентина в отложена среща от италианския шампионат.

В 12-ата минута Пабло Мари демонстрира отлични индивидуални качества и навлезе в наказателното поле, шутирайки във вратата на "виолетовите".

Девет минути преди изтичане на редовното време на първата част Джерард Деулофеу беше на правилното място в точния момент, за да реализира с добавка второто попадение за гостите.

В 52-ата минута Деулофеу можеше да реализира още едно попадение, но вратарят на домакините Пиетро Терачано се отличи с добро спасяване.

Във първата минута на допълнителното време Уолъс реализира още един гол в полза на отбора от Удине, който прекъсна серията си от два поредни двубоя без победа.

Дестъни Удоджи оформи крайното 4:0 с попадението си в 95-ата минута.

Гостите са на 11-то място с актив от 43 точки, докато Фиорентина се намира на седма позиция в Серия А.

По-късно тази вечер Интер Милано гостува на Болоня, докато Аталанта приема Торино.