Отборите на Удинезе и Дженоа направиха равенство 2:2 в седмия кръг на италианката Серия А.

Повечето попадения в мача бяха реализирани през първото полувреме. Алберт Гудмундсон изведе Дженоа напред в резултата в 14-ата минута, а Лоренцо Лука изравни за Удинезе десет минути по-късно.
Гудмундсон обаче реализира второ попадение в края на частта след асистенция на национала Матео Ретеги.

Малко преди това още един гол на исландеца бе отменен заради положение на засада, което бе проверено чрез системата за видео асистенция на съдиите.

В добавеното време на мача Удинезе успя да изравни чрез автогол на Алан Матуро и спаси точката.

В последните секунди Санди Ловрич от домакините бе изгонен от терена с директен червен картон.