Торино записа втори пореден успех в италианската Серия А, след като надви Сампдория с 2:1 като гост на „Луиджи Ферарис“. Успехът на „биковете“ дойде след пълен обрат.

Франческо Капуто откри в 18-ата минута след подаване на другата звезда в атаката на „моряците“ - Маноло Габиадини. Преднината на момчетата на Д`Аверса се задържа само десет минути, когато Уилфред Синго възстанови паритета в Генуа.

В средата на второто полувреме белгийският полузащитник Денис Прат донесе пълния обрат за момчетата на Иван Юрич, а с това и победата на торинци, които имат три успеха в последните си 4 срещи, а единствената загуба бе от шампиона Интер с 0:1.

С победата Торо излезе в първата половина на таблицата и вече е 9-и - на три точки пред Сасуоло и Емполи, а Самп остава 15-и с 20 точки. “Блучеркиати“ са със само 4 точки преднина над първия тим под чертата – Каляри.