Торино осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 при домакинството на Дженоа в мача от 14-ия кръг на Серия А. По този начин „биковете“ успяха да пробият в топ шест на класирането на италианския шампионат.

Дженоа започна по-активно мача и още в 15-та минута Кжищоф Пионтек можеше да вкара гол, но след удара му топката срещна напречната греда.

Лоренцо Де Силвестри центрира в наказателното поле на Дженоа в 16-та минута, след което Андреа Белоти стреля с глава, но встрани от десния стълб на Раду.

Дженоа остана с човек по-малко в 28-та минута, след като Ромуло бе изгонен за втори жълт картон.

Дженоа поведе в резултата с гол на Кристиан Куаме отблизо в 36-та минута.

Торино изравни резултата във втората минута на добавеното време на първото полувреме, когато Ринкон центрира от корнер в наказателното поле на Дженоа, където Кристиан Ансалди засече топката и я прати във вратата на Раду.

Съдията Маурицио Марини свири дузпа за Торино в петата минута на добавеното време на първата част. Сандро събори играч на Торино в наказателното поле.

Наказателният удар бе реализиран от Андреа Белоти и Торино поведе с 2:1.

Вратарят Раду направи страхотно спасяване в 60-та минута, когато отрази удара на Яго Фалке.

Торино се изкачи на шесто място в класирането с актив от 21 точки, докато Дженоа е 14-ти с 15 точки.

Сасуоло завърши 0:0 при домакинството на Удинезе.

Фрозиноне и Каляри завършиха 1:1.