Торино разгроми гостуващия втородивизионен Читадела с 4:0 и се класира за осминафиналите на турнира за купата на Италия по футбол.

Възпитаниците на Иван Юрич започнаха по-активно и още в петата минута бяха близо до откриването на резултата, но Пер Схурс нацели гредата след удар с глава.

В средата на първата част Неманя Радонич все пак прати топката в мрежата на съперника след хубав шут от дистанция. Малко по-късно Вилфред Синго можеше да удвои, но с изстрел с глава намери напречната греда.

В 55-ата минута Пиетро Пелегри направи 2:0 с добавка отблизо, а домакините решиха всичко с още два бързи гола малко преди края. Схуурс направи резултата класически с удар от границата на пеналта в 76-ата минута, а четири минути по-късно Давид Зима оформи крайното 4:0, след като засече с глава центриране от корнер.

На осминафиналите Торино ще гостува на Милан.

Дженоа спечели с 1:0 на собствен терен срещу втородивизионния СПАЛ и също продължава напред.

Единственото попадение падна в началото на добавеното време на първата част, когато Алберт Тор Гудмундсон реализира отсъдената дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Габриеле Мончини.

За място на четвъртфиналите Дженоа ще гостува на Рома.