Отборът на Торино победиха с дузпи Дженоа и се превърнаха в ¼-финалист за Купата на Италия. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а при наказателните удари „биковете“ яха по-точни с 5:3 точни изстрела.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута, когато Франческо Касата напредна в наказателното поле, премина покрай защитник и подаде успоредно на голлинията за Андреа Фавили, който отблизо отбеляза - 0:1.

В 23-ата минута домакините възстановиха равенството. Алекс Беренгер получи извеждащ пас, след което подаде на далечната греда, където Лоренцо Де Силвестри шутира към вратата и направи 1:1.

Резултат се запази до края на редовното време, а в продълженията Торино остана с човек по-малко, след като в 105-ата минута Суалихо Мейте направи необмислен шпагат в глезена на съперников играч и получи втори жълт и съответно червен картон.

При дузпите играчите на Валтер Мадзари бяха безгрешни, като от бялата точка се разписаха Андреа Белоти, Винченцо Милико, Томас Ринкон, Ола Аина и Алекс Беренгер. За „грифоните“ вкараха Матия Дестро, Андреа Фавили и Франческо Касата, но пропуск направи Иван Радованович.

С победата Торино ще чака победителя от двойката Милан – СПАЛ на ¼-финалите на турнира.