Отборът на Интер изнесе много слаб мач у дома и все пак съумя да победи гостуващия Кротоне в 12-ия кръг на Серия А. Българският играч на новака в калчото Александър Тонев се появи в игра едва в 87-ата минута, малко след като Интер поведе и впоследствие взе победа с 3:0. Головете бяха дело на Иван Перишич и два на недолюбвания капитан Мауро Икарди.

Срещата опъна докрай нервите на домакинските тифози, които все още чакаха обявлението за това кой ще бъде новия треньор на „нерадзурите“. През миналия уикенд Франк де Бур беше уволнен заради неубедителните си резултати, а цяла седмица феновете трябваше да изтърпят всякакви спекулации по отношение вакантния пост.

В крайна сметка временният наставник Стефано Веки записа дебют в калчото начело на „нерадзурите“, които бяха неузнаваеми през първата част. Играчите в синьо-черни екипи не успяха да покажат почти нищо в градивен план, като още към 20-ата минута започнаха да се чуват първите освирквания. За капак тъкмо тогава се контузи и Андреа Ранокиа, което наложи спешното влизане в игра на Жейсон Мурийо.

В 31-ата Данило Д'Амброзио успя да вкара топката във вратата на Алекс Кордас, а попадението правилно беше отменено заради засада.

При нулево реми двата тима се оттеглиха на почивка, а целият стадион изпрати любимците си с бурни неодобрителни викове. След паузата „нерадзурите“ излязоха съвсем преобразени, макар в играта им да личеше още доста нервност.

В 48-ата минута Жейсон Мурийо щеше да вкара много красив гол със задна ножица, като изстрелът му премина не толкова далеч над гредата. Десет минути по-късно Мауро Икарди се извиси при центриране от корнер и засече опасно с глава, но кълбото прелетя много близо покрай десния стълб.

В 63-ата Евер Банега опита късмета си от пряк свободен удар, като успя да фалцира кълбото над стената, без обаче да го насочи в очертанията на вратата.

Недоволството по трибуните достигаше все по-сериозни и по-сериозни висини, докато не дойде 84-ата минута и голът на облекчението. Мауро Икарди комбинира с Иван Перишич пред наказателното поле, а хърватинът демонстрира чудесна скорост, за да нахлуе отдясно. Защитниците срещу него действаха твърде пасивно, а бившият играч на Борусия Дортмунд и Волфсбург прониза мрежата на Кордас с плътен диагонален шут – 1:0.

В 88-ата минута тревогите на Интер се разсеяха съвсем. Жоао Марио пробва да подаде към Икарди в наказателното поле, а Джанмарко Ферари с прийом от борбата свали аржентинския нападател на тревата. Реферът веднага посочи бялата точка, а потърпевшият Икарди реализира с хубав изстрел в долния десен ъгъл – 2:0.

Гардът на Кротоне падна съвсем в последните минути и в третата от продължението Икарди прибави още един гол на сметката си. Едер центрира много добре от фланга, а капитанът на „нерадзурите“ скочи високо и с глава препарира Кордас за 3:0.

По този начин Интер настигна Фиорентина във временното класиране, а затова спомогна и домакинското 1:1, което флорентинци инкасираха в своя мач срещу Сампдория. „Виолетовите“ остават 8-и със 17 точки, колкото има вече и 9-ият Интер.

Кротоне на Александър Тонев остава твърдо последен с едва 5 спечелени точки от 12 мача.