Интер допусна грешна стъпка в Серия А, завършвайки при равенство 1:1 при гостуването си на Специя. Домакините откриха резултата чрез Диего Фариаш, а в заключителните минути на първото полувреме Иван Перишич възстанови равенството. Българският национал Андрей Гълъбинов се появи след почивката.

Двубоят стартира отлично за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута, когато Диего Фариаш овладя избита топката и от границата на наказателното поле реализира в средата на вратата.

В следващите минути „нерадзурите“ се активизираха в предни позиции и в 24-ата минута Лаутаро Мартинес бе близо до изравняването, но изстрелът му премина поркай десния страничен стълб.

В 39-ата минута Интер възстанови равенството. Иван Перишич се освободи в наказателното поле, след което с глава реализира в долния десен ъгъл.

В началото на втората част отново Лаутаро Мартинес бе близо до попадение, но този път Иван Проведел направи великолепно спасяване и запази мрежата си суха.

До края на двубоя шансове за гостите пропиляха Ромелу Лукаку, Милан Шкриняр и Лаутаро Мартинес, а в игра за домакините в 62-ата минута се появи Андрей Гълъбинов.

Въпреки равенството Интер остава с комфортна преднина на върха в Серия А с актив от 76 точки, с десет повече от втория Милан, докато Специя е 15-и с 33.

В друг мач от 32-ия кръг на италианското първенство Болоня и Торино завършиха при резултат 1:1. За домакините неизползвана резерва остана Валентин Антов