Специя се наложи с категоричното 3:0 при гостуването си на Беневенто в 7-ия кръг в Серия А. В групите на гостите отново не бе Андрей Гълъбинов, който се възстановява от контузия.

Дербито между новаците в елита започна по-добре за Специя и те успяха да овладеят контрола на топката.

В 29-ата минута превъзходството им се материализира в гол. Салвадор Ферер центрира в наказателното поле, на далечната греда Томазо Победа изпревари защитник на домакините и красиво засече в мрежата.

През втората част Специя продължи с по-добрите си действия и в 65-ата минута гостите удвоиха преднината си. Емануел Джеси направи добър пробив отляво, след което центрира около точката на дузпата, където М“Бала Нзола засече в долния десен ъгъл.

Пет по-късно нападателят отново бе в прегръдките на съотборниците си. Науел Естевес центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Нзола с глава оформи крайния резултат.

По този начин Специя се изкачи на 13-ата позиция в класирането с актив от 8 точки, докато Беневенто е 16-и с шест.