Тимът на СПАЛ Ферара поднесе една от изненадите в осминафиналите за Купата на Италия и елиминира Сасуоло като гост, побеждавайки го с 2:0 на „Мапей” в Реджо Емилия. Определено успех за гостите не беше очакваното нещо преди старта на мача, но с падналите два гола през второто полувреме на халфа Симоне Мисироли в 49-ата и десетина по-късно на Лоренцо Дикман, то тимът от Ферара продължи към 1/4-финалната фаза.

Филип Джуричич от „неровердите” бе изгонен с директен червен картон в самото начало на втората част, което тотално отне от силите на Сасуоло, които безславно приключиха с турнирната надпревара.

На четвъртфиналите пък жребият отреди предварително на победителя от този сблъсък да приеме шампиона Ювентус, като „бианконерите” ще пътуват до Ферара в спор за мястото на полуфиналите.