Отборът на Милан разби Интер в голямото дерби на Милано в 22-я кръг на Серия А. Милан победи с 3:0 големия си съперник, записвайки четвърти мач без поражение и 36 точки в актива си.

Интер пък продължи с неубедителните резултати, след като инкасира четвърти мач без победа. Интер остава с 41 точки на четвъртото място, а шестият Милан е на две точки от петия във временното класиране Рома.

Двата тима изиграха интересен и динамичен двубой, като резултатът откри бразилецът Алекс, който засече красиво с глава центриране на Кейсуке Хонда и даде преднина от 1:0 за домакините. Първото полувреме приключи при този резултат, а след почивката облаците над тима, воден от Роберто Манчини се сгъстиха още повече, а той самия бе изгонен на трибуните, заради протести срещу съдийството.

Първо Мауро Икарди пропусна дузпа в 70-ата минута, след като нацели дясната греда. Само три минути по-късно домакините наказаха съперника с два бързи гола. В 73-ата Мбайе Нианг намери отлично Карлос Бака, който не стреши и направи резултата 2:0 за Милан.

Нови четири минути по-късно домакините довършиха Интер с трети гол. 19-годишния Нианг вкара за 3:0 след като преодоля при втория си опит вратаря Самир Ханданович.

Стражът обаче заслужи аплодисментите на публиката със спасяването си в 82-ата минута след удар от близко разстояние на влезлия като резерва Марио Балотели.

В състава на гостите от Интер титуляр бе новопривлеченият бразилец Едер, а на вратата на Милан пък отново бе 16-годишният страж Джанлуиджи Донарума.