Отборът на Специя записа втора победа през сезона, след като осъществи обрат за 2:1 при домакинството си на Салернитана в първия мач от осмия кръг на италианската Серия А.

Българският национал Петко Христов изигра цял мач за „орлетата“ и за пореден път той беше сред най-добрите на терена за своя отбор. Той имаше и най-добрата статистика при изчистванията и блокираните удари - по четири, като също така бранителят пресече и три подавания на противникови играчи.

В 27-ата минута Еди Салседо стреля от близо, като ударът му с глава разтресе напречната греда на гостите.

В 39-ата минута Сими преодоля Иван Проведел и вкара първия си гол с екипа на новака в италианския елит.

В 51-ата мината „бианконерите“ организираха контраатака, която беше завършена с чудесен шут на Давид Стрелец за 1:1.

Пълният обрат в мача стана факт в 76-ата минута, когато Виктор Коваленко беше точен със страхотен далечен изстрел.

По този начин Специя излезе от зоната на изпадащите и вече е 15-и със 7 спечелени точки. Салернитана обаче остана на предпоследната 19-а позиция с едва 4 точки в актива си.